رابطه گناه و ایجاد اخلاط بیماری زا در بدن

رابطه گناه و ایجاد اخلاط بیماری زا در بدن

سایت سیب حیات و کانال مربوطه تحت نظردکتر هادی عبداللهی فوق تخصص گیاه درمانی طب شرقی هدایت میشود در راستای اهداف بلند طب سنتی کشور.

کانال سیب حیات : tebsonat@

آیا می دانید که  گناه_کردن_در_ایجاد_اختلال در اخلاط بدن و بیماری های جسمی و روحی مؤثر است؟!

 هــــوَ الشّٰــــــافی

 مقدمه:
هستند افرادی که رعایت کامل اصول تغذیه را در پیش گرفته اند و هدف آنها از انجام این مهم، رسیدن به سلامتی جسم و روح خود می باشد ولی متأسفانه به دلیل نا آگاهی یا کم بودن ایمان و اعتقادات مذهبی شان، به راحتی و بدون هیچ هراسی مرتکب گناه می شوند، غافل از آنکه با ارتکاب هر گناهی که توسط شرع مقدس انجام آن حرام می باشد، آسیبی حتی در برخی موارد، به مراتب بیشتر از رعایت نکردن اصول تغذیه به جسم و روح خود وارد می نمایند و دچار بیماری های مختلف می گردند.


 از گناهان روزمره مانند دروغ، غیبت، تهمت، نگاه حرام به نامحرم، رعایت نکردن حجاب اسلامی و خوردن حق الناس گرفته تا گناهان دیگر که متأسفانه در جامعه امروزی ما بسیاری از افراد بدون هیچ شرم و حیايی، به صورت یک عادت روزانه مرتکب آنها می شوند، همگی در ایجاد اخلاط فاسد و تغییراتی حتی ناگهانی در سیستم طبیعی بدن و  عدم تعادل آن مؤثر می باشند.

در طب سنتی در مبحث اعراض نفسانی در این زمینه مطالب ارزشمندی ارائه شده است که در این مقاله به کلیاتی از آن می پردازیم.

ساختار بدن و علت بیماری از منظر طب اسلامی_ایرانی

 ساختار وجود آدمی دارای دو بخش است:
یکی بخش اخلاط و عناصر تشکیل دهنده بدن و یک بخش ساختار روانی و روحی که قطعاً تاثیر متقابلی بر روی هم دارند. یکی از مراتبی که در پزشکی وجود دارد، طب جسمی یا طب ابدان است که در قالب عناصر و ارکان می باشد و آب، باد، خاک و آتش اخلاط تشکیل دهنده جسم می داند و خلط های بلغم، دم، سودا و صفرا  مجتمع شده و اعضای بدن را بوجود می آورند و اعضاء به هم پیوسته شده و جسد را ایجاد می کنند.به این جسد یا ساختار مادی، "روح" اضافه می شود. ساختار روح مثل جسد مادی نیست و این همان است که قرآن می فرماید:
" نَفَخْتُ فِیهِ مِن رُّوحِی " نفخ یعنی دمیدن، لذا چیزی خارج از کالبد بدن وارد آن می گردد که از جنس آن نیست و چیزی متمایز از ساختمان جسمی ماست.و ادامه مطلب در سایت...
گناه

منبع: هیئت تحریریه احیای سلامت

دکتر عبداللهی:

مثالی براتون میزنم که ایجاد خلط بیماری زا در بدن توسط اعراض نفسانی کاملا جا بیفته:

وقتی کسی دچار استرس شدید میشه و سکته میکنه چه اتفاقی در بدنش افتاده؟

شرایط روحی نامناسب باعث غلیظ شدن خون در اون لحظه شد که به اصطلاح طب سنتی سودا بالا رفت و لخته خون عامل سکته رو بوجود آورد.در مورد اخلاط دیگه هم به همین شکل خلط فاسد ایجاد میشه.مثلا افرادی که خود ارضایی میکنند پس از مدتی دچار افسردگی میشن.این هم یعنی سودای مغز بالا رفته و اگر مغز این افراد رو بیرون بیارید شبیه مغز یک فرد الکلی یا سیگاری و معتاد و یا آلزایمری مغز دچار خشکی شده و این یعنی تاثیر گناه بر جسم و ایجاد خلط بیماری زا.

نظر بدهید